Czesław (czeslaw_list) wrote,
Czesław
czeslaw_list

Jak zginął prezydent Polski Lech Kaczyński (Рl, Ru)

Prezydent Polski Lech Kaczyński i dziesiątki najważniejszych osób zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku

„Jak zginął prezydent RP" to film przedstawiający symulację ostatnich 8 sekund lotu tupolewa. Kilkudziesięciu ekspertów przez ponad 3,5 roku pracowało nad 20-minutową symulacją ostatnich kilku sekund lotu rządowego tupolewa, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się w Smoleńsku. W filmie wykorzystano m.in. dane z rejestratorów lotu Tu-154M, a także analizy wrakowiska i rozrzucenia części wraku. Uwzględniono również wnioski z najnowszych ustaleń polskich i zagranicznych ekspertów smoleńskiego zespołu parlamentarnego pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.

-- To nie jest zwykła animacja. To wierna rekonstrukcja zdarzeń z 10 kwietnia 2010 r. oparta na faktach, niepodważalnych danych oraz analizach najlepszych specjalistów. Film jest zwieńczeniem czteroletnich wysiłków ekspertów zespołu parlamentarnego -- mówi „Gazecie Polskiej" Antoni Macierewicz. Autorzy rekonstrukcji dowodzą, że Moskwa przejęła kontrolę nad naprowadzaniem samolotu, nie wyrażając zgody na zamknięcie lotniska i nie chcąc podać polskiej załodze danych lotnisk zapasowych.

„Według nawigatorów z Dęblina sposób sprowadzania Tu-154M przez Rosjan był rażąco nieprawidłowy i przyczynił się do wystąpienia tzw. czynnika deficytu czasu dla załogi. Chodzi o to, że Rosjanie nie dali polskim pilotom możliwości na ustabilizowanie lotu, pełną kontrolę przyrządów oraz korektę kursu i wysokości. Dane, które podawano załodze w trudnych warunkach pogodowych, albo nie miały nic wspólnego z prawdą, albo przekazywane były zdecydowanie za późno" -- pisze w „Gazecie Polskiej" Grzegorz Wierzchołowski.

Упорство, с которым российские чекисты пытаются скрыть трагедию с польским президентом, вызывает уже не сожаление, а непонимание и не логичность.

Президент Польши приветствовал выводы ученых о взрыве на борту Ту-154, разбившегося под Смоленском   →   Подробнее .

Польский депутат: Если Россия не отдает нам обломки Ту-154, ей есть что скрывать   →   Подробнее .


Назад   →   Polskа
Tags: Медиа, Польша
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments